Haberler / Ardahan

Ardahan Belediye Başkanı Demir: Biz yeniden 92 ruhuna geri dönmeliyiz

29.06.2020

Makamında basın mensuplarını ağırlayan Ardahan Belediye Başkan Faruk Demir, kavga ve küslük olmasın. İlin valisi, milletvekili, raktörü ve basını ortak çıkarlar doğrultusunda hareket etmeli dedi.

Başkan Demir, “Konu Ardahan olunca kavga ve küslük istemiyoruz. Yaklaşık 18 ay Ardahan’ın A Takımı birbirinden uzak durdu. Bu uzak duruş Ardahan’a zarar verdi. Ankara’da çözmemiz gereken birçok sorun ve proje var, bir araya gelemediğimiz için hiç birisine el atmadık. Biz yeniden 92 ruhuna geri dönmemiz lazım. İlin Valisi, Milletvekili, Rektörü, Yerel Parlamentosu, Basını ve STK Başkanlarıyla Ankara’ya heyet olarak çıkarma yaparak başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakanlıkları ziyaret ederek yatırım taleplerimizi iletmeliyiz” dedi.

Ardahan’da hayata geçirilecek projelerle, göç veren bir il dedğil de göç olan bir il olacağını dile getirdi. Başkan Demir, “tren istasyonu başta olmak üzere, tüneller, yollar, Millet Bahçesi, Otogar terminali, Sınır Kapılarında ticaretin artırılması, Belediyelere kaynak aktarılması gibi birçok önemli yatırımların Ardahan ve ilçelerine kazandırılması için el birliği yaparak Ardahan’ı ileriye taşımalıyız. Bu sorunları çözdüğümüzde Ardahan büyüyecek, yaşanabilir bir kent olup göç veren değil göç alan bir il olacağız” şeklinde açıklamalarda bulundu.

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’a teşekkür eden Başkan Demir, “Sayın Atalay’ın iktidar milletvekili olması Ardahan için bir şanstır. Bizim ölen bir vekili var onu saymıyorum. Ancak Milletvekili Atalay’a sahip çıkmamız lazım. Sayın Atalay’ın tek deri memlekete hizmeti ulaştırmaktır ve kendisine namusum kadar güveniyorum. Milletvekili Atalay düzgün karaktere sahip Ardahan için önemli bir değerdir” dedi.

Başkan Demir son olarak Ardahan’a 20 Milyon Euro’luk proje kazandırmak için çalışmaların olduğunu ve bu kredibilite için olumlu yol aldıklarını da sözlerine ekledi.

(Göle Haber)

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş