Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
Haberler / Ardahan

Ardahanlı gazeteci Uğur Yanıkel için 'şüpheli ölüm' incelemesi

27.12.2022
Ardahanlı gazeteci Uğur Yanıkel için 'şüpheli ölüm' incelemesi

Ardahanlı gazeteci Uğur Yanıkel’in Beşiktaş’ta bir sokakta baygın halde bulunmasının ardından kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmesi ile ilgili “şüpheli ölüm” incelemesi başlattı.

Halk TV YouTube Koordinatörü Uğur Yanıkel için polisin incelediği MOBESE görüntülerinde Yanıkel’in koşarak geçtiği parkın 3 metrelik duvarından atladığı görülüyor.

Yanıkel, 23 Aralık Cuma gecesi Beyoğlu Gümüşsuyu 10 Aralık Şehitler Parkı’nın hemen yanındaki yol kenarında baygın halde bulunmuş, kaldırıldığı Taksim İlk Yardım Hastanesi’nde tüm müdahalelere karşın kurtalılamamıştı. Halk TV, Yanıkel’in dengesini kaybederek düştüğünü, yerde bir saat baygın halde kaldığını yazmıştı.

ANKA’nın İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden aktardığına göre polis, Yanıkel’in ölümüyle ilgili araştırmaları sırasında bölgedeki MOBESE kameralarını da inceledi. Polis görüntülerde, Yanıkel’in parktan koşarak geçtiğini ve parkın bittiği noktadaki 3 metrelik duvardan aşağıya kontrolsüz biçimde yola atladığını, beton zemine çarptıktan sonra hareketsiz kaldığını tespit etti. Yanıkel’in birisinden ya da bir şeyden kaçma ihtimali üzerine ölümü şüpheli bulunarak inceleme başlatıldı.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş