Haberler / Türkiye

CHP Grup Başkanvekili Özkoç: ‘‘Muhalefet etmek isteyen insanların sesini yok etmek isteyen bir yasa teklifi’’

29.07.2020

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM’de bir basın toplantısı düzenledi. 

Topantının gündeminde sosyal medya düzenlemesi vardı. Özkoç, “TBMM, AKP ve MHP oylarıyla sarayın emrini onayan bir notere dönüşmüştür” dedi.

Anayasa Mahkemesi’ne başvuru yapacaklar

Yasanın iptali için Anayasa Mahkemesi’ne başvuracaklarını açıklayan Özkoç, “Bu yasa teklifi, sansür uygulayan, gençlerimizin özgürlük alanını kısıtlayan, ‘bu doğru değil’ deyip muhalefet etmek isteyen insanların sesini yok etmek isteyen bir yasa teklifidir.

AKP iktidarı yandaş medyaya yaptığı baskıyı uygulayabilmek için bir muhatap arıyor. 

‘‘Unutulma Hakkı” ile ilgili iktidarın toplumun hafızasını silmek istediğini söyledi.

‘‘Toplum Hafızası Silinmek İsteniyor’’

AKP iktidarı unutma hakkını getiriyor. Ben geçmişimle ilgili hiçbir şeyi unutmak istemem. Ben terör örgütleriyle el ele kol kola yürümedim. AKP iktidarı toplumun hafızasını silmek istiyorum diyor. AKP Ortadoğu Projesini unutturmak istiyor. Fethullahçı Terör Örgütü ile kadroları oluşturduğunu unutturmak istiyor.

‘‘TBMM kararlları saray için alıyor’’

TBMM, AKP ve MHP oylarıyla sarayın emrini onayan bir notere dönüşmüştür. TBMM’de kararlar millet için değil sarayın geleceği için alınmaya başlanmıştır. Buna karşı duracak olan yine milletimizin iradesidir” dedi.

‘‘Gençler Atatürk’ün Vasiyetine uymalılar’’

Özkoç, “Elinizden alınmak istenen şey, sizin geleceğinizdir. Sizin özgürlük alanınızı yok etmek istiyorlar.

Atatürk’ün söylediği gibi, kendilerine emanet edilen Türkiye’yi, bir avuç saray yandaşına bırakmaması gerekir. Bunun için uyanık, zeki olmalılar. Olayların farkına varmalılar. Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetine uymalılar” dedi.

 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş