Haberler / Kars

CHP ve HDP heyetlerinden Kars Belediyesi’ni ziyaret etti

03.06.2020

Kars Belediyesi’ne dün dolmuşçu esnaflarının tarafından yapılan saldırı sonrası HDP ve CHP heyetlerinden destek geldi.

Kars Belediyesi tarafından dün sabah ikinci kez yapılması planlanan ancak, ‘Toplu Taşıma İhale’si öncesi bir grup dolmuşçunun belediye binasını basarak ihale komisyonu üyelerine saldırıp darp etmesi sonrası ihale iptal edilmişti.

 

CHP ve HDP heyetlerinden destek

Belediyeye yapılan bu haksız saldırı sonrası Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kars İl Başkanlığı Yönetimi ile ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars İl Başkanlığı Yönetimi Kars Belediyesi Eş Başkanları’nı ziyaret ederek toplu taşımacılığı konusunda öneri ve desteklerini sundu.

 

Ziyarete Cumhuriyet Halk Partisi Kars İl Başkanı Taner Toraman ve Belediye CHP Meclis Üyeleri ile Halkların Demokratik Partisi Kars İl Başkanlığı ziyaret ederek, şehir içi toplu taşımacılığı konusunda öneri ve desteklerini sundu.

 

Ne olmuştu?

Kars’ta yapılması planlanan toplu taşıma ihalesi, dolmuşçuların belediyeyi basması sonucu ertelenmişti.

Kars Belediyesi şehir içi ulaşımı kolaylaştırmak için düzenlediği ihaleden memnun olmayan dolmuşçular belediye binasını basarak ihale komisyonu üyelerini darp etmiş ve ihale  ertelenmişti.

Belediye tarafından kent merkezindeki yolcu taşımacılığı yapan 78 aracın hat işletim hakkı ihalesi 13 Mart 2020 tarihinde yapılmış ancak, taraflar arasında yaşanan anlaşmazlık sonucunda iptal edilmesinin ardından 81 aracın ihalesi için ise dün yeniden yapılmak iştenmiş ancak İkinci kez masaya oturan taraflar arasında anlaşma sağlanmamış, dolmuş esnafı protesto ve sloganlar atmıştı.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş