Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
Haberler / Ardahan

ÇİFTÇİLERE KORUNGA TOHUMU DAĞITILDI

15.04.2021

Tarımsal  işletmelerin  verimliliğini  arttırma projesi  kapsamında  çiftçilere korunga  tohumu  dağıtıldı. 
 
İlçe Kaymakamımız Murat Mete, Ardahan Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün “Ardahan İli Tarımsal İşletmelerin Verimliliğini Arttırma Projesi” kapsamında tohum dağıtım programına katıldı.
 
Düzenlenen programda İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce kura yolu ile belirlenen 40 çiftçiye 6’şer torbadan 6 ton sertifikalı korunga tohumu teslim edildi. Kaymakamlık teşvikiyle İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından uzun süredir ekimi yapılmayan 400 dekarlık alanda ekimin yapılması amacıyla 2020 yılında hazırlanan proje, Ardahan Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün “Ardahan İli Tarımsal İşletmelerin Verimliliğini Arttırma Projesi” ile çiftçilere dağıtılan korunga tohumu ile hayata geçti. 
 
Tohum teslim programında konuşan Kaymakam Mete, “Devlet olarak her zaman çiftçilerimize destek olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüz olarak İlçemiz tarımsal faaliyetlerinin geliştirilmesi, tarım ve hayvancılıkta arzu edilen seviyeye gelebilmesi için bütün imkânlarımızı seferber etmiş durumdayız. Tarım ve Hayvancılığın önünü açacak projelerin üretilmesi gerekmektedir. İlçemizin kalkınmasında en çok paya sahip olan çiftçilerimizdir. Her zaman yanlarında ve destekçileri olduğumuzu belirtmek isterim. Dağıtılan tohumlarımızın çiftçilerimize hayırlı olmasını dilerim.” dedi.
 
 
 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş