Haberler / Kars

Digor’da bir baba 3 çocuğuyla yollara düştü

20.07.2020

Kars’ın Digor ilçesi Oyuklu Köyü’nde bir baba 3 çocuğuyla eşinin yanına gidebilmek için gece yollara düştü. Yaklaşık 12 yıldır evli olan Bahattin Varlı ile Semra Varlı çifti, ailede yaşanan geçimsizlik ve bakımsızlık yüzünden ayrılmanın eşiğine geldi. Bir babanın çocuklarına karşı çaresizliği yürekleri dağladı. Üç çocuğuyla gözyaşları arasında eşine gitmek için yola düşen babayı görenler hazin hikayeye oldukça üzüldü.

Her türlü işte çalışıyorlar

Eşi ve çocuklarına bakmak için her türlü işte çalışan Bahattin Varlı, ne yazık ki, abisinin eşi ve babasının isteklerine boyun eğmek zorunda kalıyor. Bu yaşananlardan dolayı eşi ve çocukları bir göz evde koyunyünün içerisinde uyuyarak yaşamlarını sürdürüyor. Yaşananlardan eşinin ailesinin haberdar olmasının ardından kızlarına ve torunlarına yapılan haksızlığı kabullenmeyen aile, kızlarını alıp evlerine döndü. Babasıyla traktörle tarlaya ot getirmek için giden Bahattin, eve döndüğünde olaydan haberdar olmasının ardından iki kızı ve oğluyla eşinin yanına gitmek üzere akşamüzeri yola düştü.

Annesinin ölümüyle çileli hayatları başladı

Oyuklu Köyü’nde yaşamlarına devam eden Varlı çifti, annesinin ölmesiyle çileleri başladı. Annesinin ölümünden sonra üç çocuğuyla babasının yanında kalmaya devam eden takma ismi Kara olan Bahattin Varlı ve eşi Semra Varlı’nın sonu gelmeyen yokluk günleri her gün gittikçe daha da katlandı. Bahattin Varlı, köyde tarla, ahır, çayır, bayır, çobanlık gibi birçok işte çalışırken, eşi Semra Hanım ise, babası ve büyük abisinin yanında her gün evlerine 500 metre uzaklıkta dağ çeşmesinde sırtında sopayla su getirip, ev işlerine yardım ediyor.

Çocuklarına verecek kuru ekmekleri bile yok

Komşularının ve devlettin zaman zaman yaptığı yardımlarla çocuklarının karnını doyurmaya çalışan Varlı çifti, bazen günlerce çocuklarına kuru ekme bile dahi veremiyor. Çocuklarının günlerce yarı aç şekilde bomboş bir odada “ekmek istiyoruz, karnımız aç” çığlıkları attığını belirten Baba Bahattin Varlı, “çocuklarımın sesini duyan akrabalar ile komşularımız bize yardım ediyor. Bazen eşim geceleri köyde akrabalarımızın evlerine giderek yardım topuyor. Sosyal Yardıdam aldığım maaşma bile el koydular. Bir gözüm hiç görmüyor. 3 çocuğumla ne yapacağımı bilemiyorum. Devletten ve hayırsever vatandaşlarımızdan yardım eli bekliyorum” diye konuştu.

Eşiyle ayrılmanın eşiğine gelen Bahattin Varlı, eşinin yeniden evine dönmesi için yollara düştü, ancak ailesinin baskısından dolayı eve gelmediğini söyledi.


Konuyla Jandarma ilgileniyor

Konuyla şu an Digor ve Dağpınar Jandarma Komutanlığı’nın ilgilendiğini belirten Varlı, eşim olmasa ben bu 3 çocuğa asla bakamayacağım diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Yıllardır çocuklarıyla “yarı aç, yarı tok” şekilde çileli bir yaşam süren Varlı çifti, şimdi hem devletten hem de hayırsever vatandaşlardan yardım bekliyor.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
Çok okunan haberler
Çok okunan yazılar