Haberler / Türkiye

Enginyurt, MHP’den ihraç edildi

30.07.2020

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, ihraç edildi.

Milliyetçi Hareket Patisi (MHP) konu ile ilgili şu açıklamada bulundu:
“21.07.2020 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden kesin çıkarma talebi ile tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilen Ordu İli Altınordu İlçesi üyesi ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt hakkında, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu’nun 30.07.2020 tarihinde yaptığı toplantı sonucu alınan karar ile Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nün 78. maddesinin “Kesin Çıkarma Cezasını Gerektiren Haller Başlıklı” 4. Bendinin (c), (e) ve (i) fıkrası hükümleri uyarınca parti üyeliğinden kesin olarak çıkarılmasına karar verilmiştir.”

İhraç edilen Enginyurt, twitter hesabından şu paylaşımda bulundu;
“MHP’den ihraç ettiniz! Ülkücülüğümü almadınız, alamazsınız. İhraç edenler! Bir gün sıra size de gelir. Konuşmamı kesemezsiniz,kesemeyeceksiniz. Ülkücülerin sesini kimse kesemez. Millet, Devlet ve Ordulular için, hep doğruları konuşan olacağım” dedi.

Ne Olmuştu?

Enginyurt Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli üzerinden AK Parti’yi eleştirmişti. 
Enginyurt, “Cumhur İttifakından başka bir şey söylemiyoruz” 
“Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar” ifadelerini kullanmıştı. 
Bu eleştirileri üzerine Enginyurt, MHP’den ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmişti.

Enginyurt, daha önce sert çıkışları nedeniyle Bahçeli tarafından uyarıldığını söylemişti. Enginyurt, “Tabi bu konuda Sayın Genel Başkanımız bazen beni uyarıyor. Sert çıkışlarım sebebiyle. Tabii sert çıkışlarım derken aslında Cumhur İttifakı anlamında. Çünkü ben bazen AK Parti’ye de yükleniyorum bazı yanlışlar gördüğümde, hazmedemediğim şeyler olduğunda. Benim mizacım bu. Yani ben söylemek durumundayım” şeklinde cevap vermişti.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş