Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
Haberler / Kars

Kars’a 31 doktor atandı

24.10.2022
Kars’a 31 doktor atandı

Arslan ve Kılıç, 107. Devlet Hizmet Yükümlülüğü kapsamında Kars ve ilçeleri için 13’ü pratisyen hekim ve farklı branşlardan 18 uzman hekim olmak üzere toplam 31 hekimin atandığını söyledi.

Kars Milletvekilleri, 65.Hükümet Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç, yaptıkları açıklamada, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve yetkililer ile yaptıkları temaslar neticesinde, 107. Devlet Hizmet Yükümlülüğü kapsamında Kars ve İlçeleri için 13’ü pratisyen hekim ve farklı branşlardan 18 uzman hekim olmak üzere toplam 31 hekim kadrosu açıldığını bildirdiler.

Arslan ve Kılıç, ilimizin hekim ihtiyacını karşılamak suretiyle daha iyi sağlık hizmeti verebilmek üzere 31 hekim kadrosunun açıldığını, ihtiyaç oldukça yeni hekim kadrolarının açılmaya devam edeceğini belirttiler.
Kars’a açılan 31 hekim kadrosu için Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve ekibine teşekkür eden Arslan ve Kılıç, atanacak olan doktorların ilimize hayırlı olması temennisiyle tüm hemşehrilerimize sağlıklı günler dileğinde bulundular. 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş
Çok okunan haberler