Haberler / Kars

Kars Belediyesi Kentte Projelerini Hayata Geçirmeye Başladı

30.06.2020

Kars Belediyesi koronavirüs sürecinde yapma planladığı refüj ve peyzaj düzenlemesinin yanı sıra, Açık Oto Pazarı, yol onarım ve yama çalışmalarını hız kesmeden devam ediyor.

Kars’ta belediye refüj ve peyzaj düzenlemelerine devam ediyor. Kars Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kent merkezindeki ana yollar ve kavşaklarda refüj düzenleme ve çiçek ekme çalışması başlattı.

Yaz aylarının başlaması ile birlikte şehir genelinde ağaç budama, çim biçme çalışması yürüten Belediye ekipleri, merkezdeki ana cadde ve kavşaklardaki refüjlerde düzenleme, çiçeklendirme ve kaldırımlarda boyama çalışmalarına başladı.

Dışarıdan almak yerine kendimiz yetiştiriyoruz
Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kentin farklı bölgelerinde başlatılan refüj düzenleme çalışmalarında kullanılan çiçek ve bitkileri dışarıdan almak yerine, müdürlüğün kendi bünyesinde kurduğu sera alanında tohumdan yetiştirerek ekmeye hazır hale getirildiği ve böylece büyük çapta bir tasarrufun da sağlandığı belirtildi.

Cumartesi açılıyor
Şubat ayında açılışını yaptığımız ve pandemi sürecinde hizmete ara veren Açık Oto Pazar Yeri önümüzdeki cumartesi günü yeniden açılıyor. 

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş