Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
  • EURO : 10.0664
  • DOLAR : 8.5252
  • STERLİN : 11.8032
  • G. ALTIN : 495,52
  • GÜMÜŞ : 6,94
Haberler / Kars

Kars’taki Dolmuş Hattı İhalesine bu kez de AK Partili Meclis üyeleri engeli

15.06.2020

Kars’ta bir süredir gündemde olan ve iki kere iptal edilen, son olarak da 18 Haziran’da yapılması planlanan şehiriçi ulaşım hattı ihalesi, bu kez de AK Partili Belediye Meclis üyelerinin engeline takıldı.

Şehiriçi dolmuş hattı soruna çözüm getirmek amacıyla iki kez ihaleye giden Kars Belediyesi, ilk ihalede katılımcı olmadığı gerekçesiyle, ikincisinde ise mevcutta şehir içi dolmuş taşımacılığı yapan kişilerin Belediye Binasına saldırmasından kaynaklı ihaleyi iptal edip 18 Haziran tarihine erteledi. Perşembe günü 3’üncü kez yapılması planlanan ihale bu kez de AK Partili Belediye Meclis üyelerinin engeline takıldı. Belediye Meclisi Başkanlığına yazı gönderen AK Partili Belediye Meclis üyeleri, ihalenin durdurulmasını ve iptal edilmesini istedi.

‘İhalede ‘Akıllı Kart’ sistemi de yer alacak’

18 Haziran tarihine ertelenen üçüncü ihalenin şartnamesinde dolmuşlarda “akıllı kart” sistemi uygulaması da yer alırken, ihalenin 81 araç için gerçekleştirileceği,10 yıllık hat kiralama toplam bedelinin ise toplam bedelinin 7.290,000,00 Türk Lirası olacağı belirtildi.

‘Halkın memnuniyetsizliği %65’in üzerinde’

Kars’ta halkın büyük bir çoğunluğu, şehrin en büyük sorunu olarak şehiriçi ulaşımını gördüğü yapılan anketlerde de raporlanmıştı. Geçtiğimiz aylarda Kars Belediyesi’nin bağımsız bir araştırma şirketine yaptırdığı ankette, halkın %65’ten fazlası şehiriçi ulaşımdaki memnuniyetsizliğini dile getirmişti. Geçen hafta ise, Kars Belediyesi’nin şehirdeki toplu taşıma yöntemine ilişkin yaptığı mobil ankette, halkın %85.17’si “Kartlı Yeni Havuz Sistemi”ni istediğini belirtmişti.

Yorum Ekle
Yorumlar (2)
Mehmet Akkurt | 16.06.2020
Havuz sistemi çok güzel olur başkanım
ismail taş | 15.06.2020
Kars dolmuş hatları kirli siyaset ele aldı akpe mhp oyunlarıyla farklı boyutlara taşıyorlar hdpnin burda kazanmasını hazmedemiyorlar ama başkan başaracak inanıyoruz