Haberler / Ağrı

Koronavirüs hastaları KYK yurduna yerleştirelecek

27.07.2020

Ağrı Devlet Hastanesinde Covid -19 testi pozitif çıktığı halde evlerinde karantinaya alınan vatandaşların aile bireylerinede bulaştırması nedeni ile yaşanan sıkıntılar yeni tedbirler alınmasına neden oldu. Son hazırlıkların tamamlandığı yurtlarda Corona Virüs teşhisi konulan hastalar ve çalışanlar için 2 blok bugünden itibaren hazır hale getirildi.
Valilik Twitter hesabından yapılan açıklamada, ''Ağrı Valisi Osman Varol 2 bloktan oluşan KYK'ya bağlı Ahmed-i Hani yurtlarında incelemelerde bulundu. Gençlik ve Spor İl Müdürü Cihan Demir ve kurum personeli tarafından karşılanan Vali Varol, salgın tedbirleri kapsamında Covid-19 pozitif çıkan hastalarımızın karantina sürecinde konaklayacağı KYK Ahmed-i Hani öğrenci yurdunda incelemelerde bulundu. İki bloktan oluşan KYK Ahmed-i Hani öğrenci yurdunda sağlık çalışanlarımızın da konaklama imkanı bulacağı alanları inceleyen Vali Varol; yurdun yatak kapasitesi, personel durumu ve alınacak tedbirler konusunda yetkililerden detaylı bildi aldı.'' ifadelerine yer verildi.

İncelemelerinin ardından Vali Dr. Osman Varol, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cihan Demir ve kurum personeli ile çalışma toplantısı gerçekleştirdi.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş