Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
Serhatın Sesi / Serhat Diyarından Haberler
Haberler / Türkiye

Kulis: AKP çevrelerinde seçim için tek bir tarih konuşuluyor

28.12.2022
Kulis: AKP çevrelerinde seçim için tek bir tarih konuşuluyor

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesinin başyazarı Mehmet Barlas, AKP çevrelerinde seçim için yalnızca 14 Mayıs 2023 tarihinin konuşulduğunu söyledi; 18 Haziran'ın neden uygun görülmediğini de anlattı.

 

AKP ve MHP tarafından sıklıkla 18 Haziran 2023'te yapılacağı ifade edilen cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine bir yıldan az süre kala siyasi partiler, çalışmalarını hızlandırdı. Ancak Kurban Bayramı dolayısıyla başlayacak hareketlilik, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve hac dönemi, sandık gününün öne çekilmesi ihtimalini gündeme getirdi. 

Tabii bu ihtimalin gündeme getirilmesinde, siyasi ve ekonomik nedenlerin de etkili olduğu biliniyor.

AKP'ye yakınlığıyla bilinen ve son dönemde özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için sarf ettiği övgü dolu sözlerle öne çıkan Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, iktidar çevrelerinde sandık günü olarak tek bir tarih konuşulduğunu söyledi. Bunun '14 Mayıs' olduğunu aktaran Barlas, şöyle devam etti: "Yani 18 Haziran seçimleri 35 gün kadar geri çekilecek. Bu da elbette bir erken seçim sayılmaz. Nedenine gelince... Bildiğiniz gibi okullar 16 Haziran'da yaz tatiline giriyor. 28 Haziran'da ise Kurban Bayramı tatili başlıyor. Dolayısıyla 10 Haziran'da tüm Türkiye'de büyük bir nüfus hareketliliği yaşanacak.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş