Haberler / Türkiye

Mermeri altın diye sattılar

04.09.2020

Mersin'de mermer parçalarını sarı jelatinle sarıp, altın diye sattıkları iddiasıyla biri kadın olan 3 kişi gözaltına alındı.

Kendilerini öğretmen olarak tanıtıp, adres sorma bahanesiyle yolda tanıştıkları insanlara altın görünümünde mermerleri satan şahısların, vatandaşları 27 bin 300 lira dolandırdığı tespit edildi.

Mersin'de 1'i kadın 3 kişi, Tarsus, Toroslar ve Mezitli ilçelerinde sahte altın vererek, 3 vatandaşı dolandırdı.

Kendilerini öğretmen olarak tanıttıktan sonra adres sorma bahanesiyle tanıştıkları insanlara 'kuyumcu tanıdığınız var mı, elimizde altın var onları da satacağız' diyerek kandıran, ardından sarı jelatinle sardıkları mermer parçalarını altın diye müştekilere satan 3 kişi, emniyet kuvvetlerinden kaçamadı.

Çalışma başlatan Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Yandol Büro Amirliği ekipleri, kentte bulunan PTS kayıtları ile olay yeri bölgesindeki tüm güvenlik kameralarını tek tek inceledi. Yapılan çalışmalar neticesinde olayı gerçekleştiren şahısların M.Ş.Ç., M.C.Ç. ve F.A. olduğu tespit edildi.

Ayrıca şahısların kullandıkları aracı da tespit eden ekipler, 3 kişiyi trafikte seyir halinde iken yakaladı. Arabada da arama yapan ekipler, dolandırıcılık olaylarında elde ettikleri ve bu olaylarda kullandıkları değerlendirilen 2 bin 200 lira, 52 adet üzerinde 50 bin ibaresi bulunan İran parası, 5 adet altın sarısı renginde bantla sarılmış mermer parçası elde edildi.

 Emniyetteki ifadelerinin ardından 3 kişi, adliyeye sevk edildi.

Yorum Ekle
Yorumlar
Henüz Yorum Eklenmemiş